نکاتی که علاقه مندان به بازی سازی باید به آن‌ها توجه کنند

می‌خواهم بازی‌ساز شوم! جمله‌ای که زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد و کمتر به آن پرداخته می‌شود. همه ما می‌دانیم به طور دقیق شغلی با عنوان بازی‌ساز در هیچ کجای دنیا وجود ندارد و این اصطلاح رایج بیشتر معطوف به این است که مثلا شخص مورد نظر ما می‌خواهد در آینده وارد فرایند بازی‌سازی بشود. مسئولیت‌ها در فرایند بازی‌سازی بسیار پراکنده و متفاوت است و  معدود بازی موفقی را می‌توان پیدا کرد که یک نفر سازنده‌ی آن باشد.

بازی‌های مستقل هم اگرچه سازندگان محدودی دارند ولی سازندگان معمولا در فرایند ساخت بازی مجبورند از کمک دیگران در ساخت موسیقی و … کمک بگیرند. حتی بازی بسیار موفق Minecraft هم با اینکه در ابتدا توسط یک نفر (Markus “Notch” Persson) توسعه پیدا کرده بود سرانجام مجبور به استفاده از توانایی دیگران برای توسعه‌ی کامل خود شد اما خب به هر حال کار که نشد ندارد و ما هم آن را کاملا رد نمی‌کنیم!

روزی یکی از دوستان پرسید که برای بازی سازی به غیر از انیمیشن سازی و کد نویسی چه چیز دیگری هم لازم است؟ بد نیست برای پاسخ به این سوال نگاهی به بخشی از فهرست مشاغلی که استودیوی Respawn، سازنده‌ی بازی زیبای Titanfall برای جذب نیرو منتشر کرده است بیاندازیم: